finadv.ltd :: Адвокатське бюро «ВЕКТОР» :: Податковий адвокат :: Оскарження податкових повідомлень-рішень фіскальної служби, штрафів Держпраці :: Розблокувати накладну ::
 

Розблокувати податкову накладну чи розрахунок коригування

 

на головну | 

 

Найпоширеніші причини блокування податкових накладних:

 

Існування критерію 1 (тобто був придбаний один товар, а продана послуга, яка в структурі має придбаний раніше товар: т. з. «пересортиця», «скрутка»). До таких можуть належати операції, в яких є невідповідність кодів УКТЗЕД при придбанні та продажу.  Таблиця даних платника податків не відповідає обсягам проданого товару.

 

Наявність критерію 8 (включення компанії до переліку ризикових). У разі, коли підприємство внесене до переліку «ризикованих», то, зазвичай, реєстрація податкових накладних (ПН) неможлива. На практиці, компанія стає ризиковою, якщо:

 

Наслідки блокування податкової накладної

 

Фактично відбувається блокування діяльності підприємства, виникають претензії з боку контрагентів у тому числі подаються й судові позови про відшкодування шкоди, платник податків несе репутаційні ризики.

 

Як розблокувати податкові накладні

 

Підприємство може зробити це самостійно або замовити податкову консультацію та передати процес фахівцям Адвокатського бюро «Власова «Вектор», які оцінюють перспективи та пропонують варіанти для розблокування з урахуванням тих первинних документів, якими були оформлені конкретні господарські операції.

 

Стислі кроки щодо розблокування податкових накладних:

 

 1. Підготувати письмові пояснення та подати їх до комісії регіонального рівна впродовж 365 днів.
 2.  Регіональна комісія ДПС розглядає пояснення і документи, приймає рішення про реєстрацію заблокованої ПН або рішення про відмову в її реєстрації впродовж 5 робочих днів.

 3.  Якщо платник податків отримав рішення регіональної комісії ДПС про відмову в реєстрації ПН, то слід або  подати скаргу до ДПС України впродовж 10 робочих днів, або впродовж 6 місяців звернутися до суду.
   
 4. Якщо буде отримано відмову  ДПС України в реєстрації ПН необхідно звернутися до суду і тут строк для звернення складає 3 місяці.

 

Чим ми можемо бути корисні Вам?

 

 1. Допомагаємо з’ясувати причини блокування ПН. Іноді достатньо взяти на баланс активи, працевлаштувати більше осіб, підвищити зарплату, для того, щоб уникнути наступних блокувань.
   
 2. Готуємо та супроводжуємо процедуру складання та подачі таблиці даних платника податків для уникнення блокування ПН у майбутньому.

 3.  Підготуємо документи та пояснення для виведення підприємства з категорії ризикового.

 4. Аналізуємо первинні документи, якими були оформлені господарські операції, готуємо рекомендацій щодо їх належного оформлення, допомагаємо в їх оформленні.

 5.  Складаємо деталізовані письмові пояснення, скарги на рішення про зупинення реєстрації податкових накладних, для підвищення ефективності залучаємо до процесу інспекторів з ради бізнес-омбудсмена.
   
 6. Представляємо під час судового оскарження та виконання судового рішення.

 

 

Наш досвід та здобутки

 

Маємо успішний досвід щодо оскарження блокування податкових накладних, виведення з ризикових компаній, подачі таблиці даних платника податків. Наприклад, у досудовому порядку розблокували ПДВ в 2021 році на загальну суму 3,3 млн. грн. Про інші успішні справи можна дізнатися за цим покликанням. У середньому на одного адвоката Адвокатського бюро «Власова «Вектор» припадає близько 20 судових  справ про зупинення реєстрації податкових накладних.

 

Регулярно публікуємо аналітичний матеріал у авторському блозі на ресурсі Бухгалтер 911 про проблеми розблокування податкових накладних та виведення з ризикових. На цьому сайті можна ознайомитися зі статтями на такі теми:

 

 1. Як упередити блокування накладної, ризиковість компанії? Про деякі практичні поради, які можуть бути корисними без звернення до фахівців
 2. Відмова в реєстрації накладної: коли подано не повний комплект: чи може це стати вирішальним при розгляді спору в суді?
 3. Блокування податкових накладних: дещо про строки та наслідки: карантин зупиняє перебіг строків для подачі пояснень, а для подачі скарги? Чи можна оскаржити квитанцію про зупинення реєстрації? Яка позиція податкової, якщо письмові пояснення не подані впродовж 365 днів
 4. Неврахування таблиці даних платника: чи є сенс оскаржувати?:  чи доцільно оскаржувати рішення про неврахування таблиці даних, яка судова практика існує з цього приводу?
 5. Ризикованим тут не місце: монологи з податковою: матеріал був підготовлений з урахуванням актуальної судової практики станом на початок 2020 року, коли суди неохоче скасовували рішення податківців про застосування критерію 1.6. 
 6. «Будівельний» ПДВ: перша поставка житла: стаття була підготовлена з урахуванням позиції податківців станом на листопад 2019 року, проте буде корисна платникам і сьогодні.
 7. Заблокована накладна - передвісниця перевірки та штрафу: який строк для подачі пояснень, які наслідки, якщо не встигнути подати пояснення? Чи є правові підстави для реєстрації в податковій декларації заблокованої податкової накладної?

 

Ми маємо практичний, а не теоретичний досвід.

 

Якщо Ви хочете отримати в телефонному режимі попередню оцінку перспектив розблокування податкових накладних у Вашій конкретній ситуації, то просимо звертатися.

 

 | на головну | 

 


 

контактна особа: Євген Власов 

податковий адвокат  

+380 67 86 244 17 | ev@legalvector.com.ua