finadv.ltd :: Адвокатське бюро «ВЕКТОР» :: Податковий адвокат :: Оскарження податкових повідомлень-рішень фіскальної служби, штрафів Держпраці :: Розблокувати накладну ::
 

Неврахування таблиці даних платника: чи є сенс оскаржувати?

Зупинення реєстрації податкової накладної на підставі Критерію № 1 є протиправною та може бути успішно оскаржена в судовому порядку.

 

Відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, поданій для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (Реєстр), у таблиці даних платника податку на додану вартість (т. з. «Критерій 1») стала причиною для зупинення реєстрації податкової накладної?

 

1. Чи можна оскаржити відмову в прийнятті таблиці даних платника податків в досудовому порядку? 

 

Ні, не можна.

Положення постанови КМУ за № 1165 від 11.12.2019 «Про затвердження Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (Порядок) такої можливості не передбачаються.

 

2. Скільки разів можна подавати таблицю даних?

 

Необмежену кількість разів.

 

3. Чи можна оскаржити в судовому порядку відмову в прийнятті таблиці даних?

Можна.  

Рішення про неврахування таблиці можна оскаржити в судовому порядку, про це свідчить п. 22 Порядку:

 22. Рішення суду про скасування рішення про неврахування таблиці даних платника податку, яке набрало законної сили.

 

 4.  Які перспективи оскарження в судовому порядку?

 

Вище середніх.

 

Так, застосування Критерію 1 щодо ризиковості господарської операції можливе за наявності деяких умов:

 

Суд першої інстанції вірно зазначив, що зупинення реєстрації ПН/РК за п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій відбувається у разі одночасного дотримання трьох умов: (1) відсутність товару в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товару, що на постійній основі постачається; (2) обсяг постачання дорівнює або перевищує товарні залишки; (3) переважання в такому залишку (більше 50 відсотків) груп товарів (продукції), визначених ДПС та затверджених відповідним наказом, оприлюдненим на офіційному веб-сайті ДПС (Постанова Третього апеляційного адміністративного суду від 01.09.2020 у справі за № 160/2941/20).

 

Судова колегія погоджується з висновком суду першої інстанції, щодо помилковості  посилання відповідача на відсутність кодів УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 33.11.11. в таблиці платника податку та те, що обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбаного товару/послуги та обсягу його постачання, оскільки відповідно до п.12 Порядку № 1165, подання такої таблиці є правом платника податків. Враховуючи, що позивачем не подавалась така таблиця, висновок про відсутність в таблиці послуги з ремонту, яка зазначена в податковій накладній, є необґрунтованим (Постанова П’ятого апеляційного адміністративного суду від 14.08.2020 у справі за № 420/2295/20).

 

Рішення податкового органу про неврахування таблиці повинно містити чітку підставі для відмови в реєстрації (врахуванні) таблиці даних платника податків (Постанова Восьмого апеляційного адміністративного суду від 01.10.2020 у справі за № 300/669/20).

 

***

 

Стислі висновки: подача таблиці даних це є правом платника податків, якщо сам платник не подавав такої таблиці, то і критерій № 1 щодо  ризиковості господарської операції не може бути застосований. Рішення про неврахування таблиці оскаржується в судовому порядку, проте слід пам’ятати, що судовий збір доведеться заплатити як за дві немайнові вимоги, звісно, трапляються випадки, коли судді/помічники суддів не звертають на це уваги, а тому відкривають та розглядають справу і так.

 

 

 

 

 

Матеріал розміщений  11.02.2021, з урахуванням чинного на той момент законодавства, та не являє собою юридичну консультацію чи правовий аналіз ситуації. 

 

Для отримання вичерпних відповідей на Ваші запитання

просимо звертатися до Адвокатського бюро «Власова «Вектор»

контактна особа: Євген Власов 

податковий адвокат 

+380 67 86 244 17 | ev@legalvector.com.ua