finadv.ltd :: Адвокатське бюро «ВЕКТОР» :: Податковий адвокат :: Оскарження податкових повідомлень-рішень фіскальної служби, штрафів Держпраці :: Розблокувати накладну ::
 

Оскарження податкових повідомлень-рішень податкового органу


на головну | 

 

Адвокати АБ «Власова Вектор» надають юридичний супровід під час  адміністративного та судового оскарження податкових повідомлень-рішень податкового органу та мають успішний досвід, завдяки якому клієнти отримували бажаний результат.

 

Спеціалісти адвокатського бюро, в т. ч. адвокати, бухгалтери, допоможуть та визначать перспективи для оскарження результатів податкової перевірки на всіх стадіях:

 

 

(1) аналіз підстав та документів,  на підставі яких призначалась та проводилась податкова перевірка,

(2) оцінка та підготовка рекомендацій за результатами вивчення первинних та бухгалтерських документів, що надавалися під час податкової перевірки,

(3) аналіз висновків акту податкової перевірки, інших прийнятих рішень податковим органом,

(4) оцінка перспектив та підготовка плану дій, формування правової позиції під час оскарження результатів перевірки,

(5) підготовка та складання письмових заперечень на акт перевірки (заперечення мають бути подані впродовж 10 робочих днів з моменту отримання акту),

(6) участь під час розгляду письмових заперечень,

(7) підготовка та складання скарги на акт податкової перевірки,

(8) судове представництво інтересів клієнтів, в т. ч. складання та подачі позовної заяви, відповіді на відзив, процесуальних заяв та клопотань, участь у судовому засіданні,

(9) супровід виконання судового рішення, в т. ч. повернення судового збору та витрат.

 

 

Є сенс подавати заперечення на акт перевірки?

 

Зазвичай, податківці допускаються помилок та чималих процедурних порушень під час проведення податкової перевірки, оформлення її результатів, і для того, щоб зафіксувати ці порушення, додати додаткові первинні документи, наголосити на певних аспектах окремої господарської операції, доцільно готувати та подавати заперечення. Тим більше, якщо є шанс з мінімальними часовими та матеріальними витратами спробувати, як мінімум, зменшити податкові донанарахування, то ми рекомендуємо скористатися цим правом, тим більше, подача заперечення надасть більше часу платнику податків аби ґрунтовно підготувати скаргу чи документи до суду.

 

 

Який строк для оскарження податкового повідомлення-рішення в суді?

 

Слід розуміти, що донедавна судова практика надавала можливість для оскарження податкового-повідомлення рішення впродовж 1095 днів, проте на сьогоднішній день, такий строк складає шість місяців з моменту отримання відповідного рішення, якщо не було застосовано процедуру адміністративного оскарження, а у разі проходження досудової процедури – 1 місяць. Тому просимо враховувати це під час планування стратегії захисту під час оскарження.

 

Що з мораторієм?

 

Дія мораторію, на жаль, для платників не зупиняє строки для подачі адміністративного позову саме до суду, натомість «мораторними» положеннями можна скористатися під час досудового оскарження.

 

Оскаржувати адміністративний штраф за неналежне ведення бухгалтерського обліку?

 

Поширеною є практика податкових органів, коли разом з актом про перевірку платнику податків (директору, бухгалтеру) надсилається протокол про адміністративне правопорушення, який надсилається також до суду, який, власне, прийматиме рішення про притягнення до адміністративної відповідальності.

 

Платники податків, зважаючи на мінімальні штрафи (136 грн. – 255 грн.) ігнорують такі справи, проте слід зважати на те, що факти встановлені в цій справі, в т. ч. винність посадових осіб, може бути використано податковим органом уже під час оскарження клієнтом податкових донарахувань в окружному адміністративному суді.

 

У разі виникнення запитань – просимо звертатися.

 

 

 

 | на головну | 

 


 

контактна особа: Євген Власов 

податковий адвокат  

+380 67 86 244 17 | ev@legalvector.com.ua