finadv.ltd | Податковий адвокат | Вивести з ризикових | Оскаржити податкове повідомлення-рішення | Розблокувати податкову накладну | Таблиця даних платника |
 

Оподаткування дивідендів нерезидента. Податкова консультація | Податковий адвокат |

 

| на головну |

 

вивести з ризикових | розблокувати податкову накладну таблиця | прийняти таблицю даних платника

 

| супровід податкових перевірок |

 

 

туристичний збір, оподаткування, консультування, податковий адвокат

[ Застереження. Якщо наведена нижче інформація не є актуальною та/або не повною мірою розкрила суть у Вашій справі, не допомогла зорієнтуватися куди рухатися далі та що робити та/або Ви шукали зовсім іншу інформацію, але пов’язану з тематикою оподаткування, тому просимо звертатися за допомогою до наших податкових адвокатів, скориставшись телефоном +380 67 86 244 17 та/або за допомогою Телеграм. Наші податкові адвокати  допоможуть зарадити у Вашій ситуації, надавши повні та вичерпні відповіді.

 

Поданий нижче матеріал не є повноцінною юридичною консультацією з податків та підготовлений з урахуванням чинного на той момент законодавства, а тому позиція, поради чи висновки можуть суттєво відрізнятися від нинішнього стану ].

 

 

***

дивіденди на користь нерезидента, оподаткування нерезидента, податковий адвокат, виведення з ризиковихДивіденди на користь учасника, країна резиденції якого Королівство Нідерланди. При виплаті дивідендів на користь нерезидента заявник застосував пільгову ставку оподаткування податком на доходи нерезидента 0% згідно з міжнародним договором про уникнення подвійного оподаткування між Україною та Королівством Нідерланди. При цьому заявником було отримано та підготовлено документи на підтвердження права застосування пільгової ставки оподаткування.

 

Позиція ДПС:

 

Довідки – сертифікати резидентності, видані на 2017-2021 роки, та отримані заявником перед датами нарахування та виплати дивідендів на користь нерезидента у 2017-2021 роках є підставою для застосування норм міжнародного договору у вказаних звітних періодах.

 

Дивіденди, що сплачуються компанією-резидентом України компанії-резиденту Нідерландів, будуть оподатковуватись лише в Нідерландах (тобто ставка податку, що стягується Україною, знижується до 0 %) за умови, що отримувачем цих дивідендів є нідерландська компанія, яка у розумінні Конвенції не є «партнерством» та володіє прямо щонайменше 50 відсотками капіталу української компанії, що сплачує дивіденди, і передбачається, що до статутного капіталу цієї української компанії резидентом Нідерландів було внесено інвестицію в розмірі щонайменше 300 000 дол. США (чи їх еквівалент у національній валюті Нідерландів або України). При цьому умова володіння щонайменше часткою 50% у капіталі української компанії і умова здійснення резидентом Нідерландів інвестиції вартістю не менше 300 000 доларів США обов’язково повинні бути виконані та водночас є незалежними одна від одної.

 

Повний текст: ІПК ДПС України від 25.09.2023 за № 3158/ІПК/99-00-21-02-02-06

 

 

***

оподаткування доходів нерезидентів, податкова консультація, податковий адвокатТовариство перебуває на загальній системі оподаткування. Єдиним учасником Товариства є Компанія, яка створена та зареєстрована за законодавством Республіки Кіпр. Згідно з рішеннями учасника у 2022 році було вирішено розподілити чистий прибуток Товариства і виплатити дивіденди за 2016-2020 роки. В І кварталі 2022 року Товариство на підставі вказаних рішень учасника здійснило виплату дивідендів на користь Компанії із застосуванням пониженої ставки податку на дохід нерезидента з джерелом його походження з України у розмірі 5%. Учасниками Компанії-нерезидента, в свою чергу, є дві компанії, учасниками яких є фізичні особи – податкові резиденти Республіки Кіпр, які є кінцевими бенефіціарними (фактичними) отримувачами (власниками) доходу, отриманого у вигляді дивідендів від Компанії, які виплачені Товариством.

 

Позиція ДПС:

 

У загальному порядку, при виплаті особою, яка у розумінні Конвенції є «компанією» і резидентом України, доходів, які відповідають визначенню «дивіденди», на користь особи, що є «компанією», резидентом Кіпру та «фактичним (бенефіціарним) власником» дивідендів, у разі виконання цією особою умов, зазначених у п.п. «а» п. 2 ст. 10 Конвенції, щодо безпосереднього володіння 20 відсотками капіталу компанії, що сплачує дивіденди, та інвестування в придбання акцій чи інших прав компанії в еквіваленті не менше 100000 євро, застосовується ставка оподаткування 5%. У всіх інших випадках застосовується ставка оподаткування 15%.

 

Отже, оскільки кінцевими (бенефіціарними) отримувачами доходу у вигляді дивідендів є дві особи, держава резиденції яких теж Республіка Кіпр, то дозволяється застосування міжнародного договору України з Республікою Кіпр в частині звільнення від оподаткування або застосування пониженої ставки податку, за умови надання документів, визначених підпунктами «а» і «б» п. 103.2 ст. 103 ПКУ.

 

Повний текст: ІПК ДПС України від 25.09.2023 за № 3159/ІПК/99-00-21-02-02-06.

 

***

[позиція податкових органів не завжди відповідає положенням чинного законодавства та судовій практиці. Тому радимо звертатися до податкових адвокатів за консультацією]

***

Виникли додаткові запитання чи потреба в консультації? Будь ласка, можете написати фахівцю у Телеграм.

 

Для отримання вичерпних відповідей на Ваші запитанняВласов Євген, податковий адвокат, розблокувати податову накладну, зупинили реєстрацію податкової, вивести з ризикових, оскаржити штраф податкової

просимо звертатися до Адвокатського бюро «Власова «Вектор»

контактна особа: Євген Власов 

податковий адвокат  

Телеграм +380 67 86 244 17 | ev@legalvector.com.ua