finadv.ltd :: Legal Firm "VECTOR" :: Tax :: Litigation :: Doing Business in Ukraine :: Setting up a business :: Permits :: Work permits :: Contract law :: Accounting :: Tax code ::
 

Неврахування таблиці даних платника: чи є сенс оскаржувати?

Зупинення реєстрації податкової накладної на підставі Критерію № 1 є протиправною та може бути успішно оскаржена в судовому порядку.

 

Відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, поданій для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (Реєстр), у таблиці даних платника податку на додану вартість (т. з. «Критерій 1») стала причиною для зупинення реєстрації податкової накладної?

 

1. Чи можна оскаржити відмову в прийнятті таблиці даних платника податків в досудовому порядку? 

Ні, не можна.

Положення постанови КМУ за № 1165 від 11.12.2019 «Про затвердження Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (Порядок) такої можливості не передбачаються.

 

2. Скільки разів можна подавати таблицю даних?

Необмежену кількість разів.

 

3. Чи можна оскаржити в судовому порядку відмову в прийнятті таблиці даних?

Можна.  

Рішення про неврахування таблиці можна оскаржити в судовому порядку, про це свідчить п. 22 Порядку:

 22. Рішення суду про скасування рішення про неврахування таблиці даних платника податку, яке набрало законної сили.

 

 4.  Які перспективи оскарження в судовому порядку?

Вище середніх.

 Так, застосування Критерію 1 щодо ризиковості господарської операції можливе за наявності деяких умов:

Суд першої інстанції вірно зазначив, що зупинення реєстрації ПН/РК за п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій відбувається у разі одночасного дотримання трьох умов: (1) відсутність товару в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товару, що на постійній основі постачається; (2) обсяг постачання дорівнює або перевищує товарні залишки; (3) переважання в такому залишку (більше 50 відсотків) груп товарів (продукції), визначених ДПС та затверджених відповідним наказом, оприлюдненим на офіційному веб-сайті ДПС (Постанова Третього апеляційного адміністративного суду від 01.09.2020 у справі за № 160/2941/20).

Судова колегія погоджується з висновком суду першої інстанції, щодо помилковості  посилання відповідача на відсутність кодів УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 33.11.11. в таблиці платника податку та те, що обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбаного товару/послуги та обсягу його постачання, оскільки відповідно до п.12 Порядку № 1165, подання такої таблиці є правом платника податків. Враховуючи, що позивачем не подавалась така таблиця, висновок про відсутність в таблиці послуги з ремонту, яка зазначена в податковій накладній, є необґрунтованим (Постанова П’ятого апеляційного адміністративного суду від 14.08.2020 у справі за № 420/2295/20).

Рішення податкового органу про неврахування таблиці повинно містити чітку підставі для відмови в реєстрації (врахуванні) таблиці даних платника податків (Постанова Восьмого апеляційного адміністративного суду від 01.10.2020 у справі за № 300/669/20).

 

***

Стислі висновки: подача таблиці даних це є правом платника податків, якщо сам платник не подавав такої таблиці, то і критерій № 1 щодо  ризиковості господарської операції не може бути застосований. Рішення про неврахування таблиці оскаржується в судовому порядку, проте слід пам’ятати, що судовий збір доведеться заплатити як за дві немайнові вимоги, звісно, трапляються випадки, коли судді/помічники суддів не звертають на це уваги, а тому відкривають та розглядають справу і так.

 

 

Матеріал розміщений 11.02.2021 та не являє собою юридичну консультацію чи правовий аналіз ситуації. За докладнішою інформацією та отриманням індивідуальної консультації з Вашого питання просимо звертатися до Адвокатського бюро "Власова "Вектор" +380 67 86 244 17ev@legalvector.com.ua