finadv.ltd :: Адвокатське бюро «ВЕКТОР» :: Податковий адвокат :: Оскарження податкових повідомлень-рішень фіскальної служби, штрафів Держпраці :: Розблокувати накладну ::
 

Змінилася податкова адреса платника податків: куди звітувати та сплачувати податки?

ПДФО, військовий збір, ПДВ, податок на прибуток сплачуються та звітуються за старою податковою адресою, і тільки ЄСВ - за новим місцем обліку, проте все може змінитися з упровадженням єдиної звітності.

 

При зміні місцезнаходження слід подати впродовж 10 робочих днів 20-ОПП, старе місцезнаходження буде вважатися неосновним до кінця бюджетного року, незважаючи на те, що податкова «побачить» з ЄДР зміну місцезнаходження, проте 1-ПДВ подавати не потрібно (норма про  перереєстрацію внаслідок зміни місцезнаходження була виключена з Положення про реєстрацію платником ПДВ).

 

До кінця поточного року платник залишатиметься платником податків та зборів за старою податковою адресою, яка буде вважатися неосновним місцем обліку, а нова адреса – основним місцем обліку, проте податки та збори, про якій йтиметься нижче, сплачуватимуться за старою адресою.

 

Відповідно до частини 8  ст. 45 Бюджетного кодексу України у разі зміни місцезнаходження суб’єктів господарювання – платників податків сплата визначених законодавством податків і зборів після реєстрації здійснюється за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду.

 

1. Податок з доходів фізичних осіб та військовий збір 

 

У разі зміни місцезнаходження, пов’язаного зі зміною адміністративного району, суб’єкт господарювання до закінчення поточного бюджетного року сплачує податок на доходи фізичних осіб та подає звітність за попереднім місцезнаходженням (див.  підкатегорія 103.25 Загальнодоступна інформаційно-довідковий ресурс (ЗІР).

 

2. Єдиний податок

 

У разі зміни податкової адреси, пов’язаної зі зміною адміністративного району юридичною особою – платником єдиного податку третьої групи, подання податкової декларації платника єдиного податку третьої групи (юридичної особи) та сплата єдиного податку здійснюються за попереднім місцем податкової адреси (неосновним місцем обліку) до закінчення поточного бюджетного року, а починаючи з 01 січня наступного року – за новою податковою адресою (основним місцем обліку) (див. підкатегорія 108.01.04 ЗІР).

 

3. ПДВ та податок на прибуток

 

У разі зміни суб’єктом господарювання місцезнаходження (місця проживання), пов’язаного зі зміною адміністративного району, подання податкової декларації з ПДВ та сплата ПДВ здійснюється за попереднім місцезнаходженням (місцем проживання) (неосновне місце обліку) до закінчення поточного бюджетного року, а починаючи з 01 січня наступного року – за новим місцезнаходженням (місцем проживання) (основне місце обліку) (див. підкатегорія  101.02 ЗІР).

 

4. ЄСВ не перерахований ні як податок, ні як збір (ст. ст. 9, 10 Податкового кодексу України), а тому тут усе навпаки

 

У разі зміни суб’єктом господарювання протягом бюджетного року місцезнаходження (місця проживання), пов’язаного зі зміною адміністративного району, звітність про суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування подається та сплачується до контролюючого органу, що відповідає новому місцезнаходженню (місцю проживання) (підкатегорія 201.06 ЗІР).

 

Отже, ПДФО, військовий збір, ПДВ, податок на прибуток сплачуються та звітуються за старою податковою адресою, і тільки ЄСВ - за новим місцем обліку, проте все може змінитися з упровадженням єдиної звітності.

 

 

 

 

 

 

Матеріал розміщений  09.04.2021 з урахуванням чинного на той момент законодавства, та не є  юридичною консультацією чи правовим аналізом ситуації. 

 

Для отримання вичерпних відповідей на Ваші запитання

просимо звертатися до Адвокатського бюро «Власова «Вектор» 

контактна особа: Євген Власов 

податковий адвокат 

+380 67 86 244 17 | ev@legalvector.com.ua