+38 067 862 44 17
Україна, м. Київ, м. Кропивницький, м. Харків
Португалія, м. Лісабон
Данія, м. Копенгаген
Панама, м. Панама
Словаччина, м. Братислава
На початку квітня цього року, податковою службою було розміщено в реєстрі індивідуальних податкових консультацій щодо необхідності застосування РРО, якщо продаж товару (послуги) здійснюється в мережі інтернет, а покупець (споживач) розраховується за допомогою платіжних систем Portmone, Liqpay (індивідуальна податкова консультація ДФС України від 01.04.2019 № 1368/6/99-99-14-05-01-15/ІПК).
Так, у разі якщо, споживач, використовуючи мережу Інтернет, замовив товар, і розрахунок за нього було здійснено із застосуванням платіжних карт за допомогою платіжних систем (інтернет-еквайринг) WAYFORPAY, LIQPAY, PORTMONE, FONDY та інших аналогічних, такі операції суб’єктом господарювання (продавцем) здійснюються із обов’язковим застосуванням РРО та видачею споживачу розрахункового документу встановленої форми (чек з РРО).
Ця позиція податківців не є новою, оскільки відповідно до Загальнодоступної інформаційно-довідкового ресурсу ДФС (ЗІР), категорія 109.2 податківцями було зазначено таке: у разі, якщо споживач, використовуючи мережу Інтернет, замовив товар і розрахунок за нього було здійснено з застосування платіжних карт Visa, MasterCard, LiqPay та інших за умови доставки таких товарів поштою або кур’єрською службою, суб’єкт господарювання зобов’язаний видати розрахунковий документ встановленої форми (чек з реєстратора розрахункових операцій) та відповідним чином оформлений гарантійний талон.
Окрім цього, у 2017 році платник податків звертався до Міністерства фінансів України за роз’ясненням з приводу необхідності видавати фіскальний чек при продажі товарів через інтернет. Натомість, відомство перенаправило це звернення до податківців, які в своєму листі-відповіді наполягали на використанні РРО в інтернет-торгівлі.
Цей лист став предметом судового спору, в якому, на жаль, платник податків програв лише із-за того, що суд розцінив таку відповідь податківців, як звичайний лист, а не як індивідуальну податкову консультацію (див. Постанова Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 12.10.2017 за № 804/5475/17, залишена без змін апеляційним судом).
Слід зазначити, що здійснення розрахункових операцій із застосуванням сервісу Forpost (Форпосту) дозволяє обійти необхідність використання РРО в інтернет торгівлі (див. Постанова Київського апеляційного адміністративного суду від 22.03.2018 у справі за № 826/9748/17).
Отже, якщо споживач у платіжних системах WAYFORPAY, LIQPAY, PORTMONE, FONDY самостійно вводить дані своєї банківської картки без будь-яких посередників (наприклад, Форпосту), то застосовувати РРО продавцям доведеться.
Таким чином, існує два варіанти виходу:
Матеріал розміщений 23.06.2019 та не є юридичною консультацією чи правовим аналізом ситуації. За більш докладнішою інформацією звертайтеся до Адвокатського бюро "Власова "Вектор" +380 67 86 244 17